ამერიკის მიკრობიოლოგიის ასოციაციის (ASM) ახალგაზრდა ელჩის ვიზიტი “აკადემოსში”
📅 20 მარტს, ამერიკის მიკრობიოლოგიის ასოციაციის (ASM) ახალგაზრდა ელჩმა, ალეკო ქურდაძემ, ჩაატარა საინტერესო ლექცია სკოლა “აკადემოს”-ში.
მოსწავლეებთან ერთად მან უხელმძღვანელა პრაქტიკულ სესიას წყლის შემოწმების შესახებ და მოსწავლეებს აუხსნა, თუ როგორ მუშაობს ყოველდღიურობაში მიკრობიოლოგია.
სესიის ბოლოსთვის ბავშვებმა გაიგეს არა მხოლოდ პროცესები, რომლებიც წყლის შემოწმებას უდევს საფუძვლად, არამედ მისი მასიური ზეგავლენა განვითარებად ქვეყნებთან, საზოგადოებრივ ჯანდაცვასთან და საზოგადოების ჯანმრთელობასთან დაკავშირებით.🤝
📅 On March 20th, the Young Ambassador of the American Society for Microbiology (ASM), Aleko Kurdadze, led an exciting lecture at “Akademos” School. Together with undergraduate students, he conducted a hands-on workshop on water testing, giving students a real-world look at microbiology in action!
By the end of the session, students not only learned the science behind water testing but also realized its massive impact on underdeveloped countries, public health, and community well-being 🤝